Vyspěte se do růžova


Spí se vám špatně? Pokud ano, tak za to nejspíš nemůže nic jiného než vaše postel https://www.satex.cz/to-s-cim-budete-spokojeni/. Správný výběr je naprosto klíčový, protože vydatný spánek je klíčový pro naše komplexní zdraví. Jak tedy vybrat ideální konstrukci, matraci a rošt?

 bordel v ložnici


Začněte u konstrukce


Jako první se podíváme na samotnou konstrukci, a to na dvě nejdůležitější vlastnosti. První je kvalita materiálu a druhou jsou rozměry. Z materiálů si samozřejmě můžete hojně vybírat. Nejčastější je dřevo, kdy je nejlepší masiv a který navíc krásně voní. Pokud nebudete chtít přírodní materiál, zvolte si příjemný a chladivý kov.

 

Jaká je ideální velikost? Výška by měla být o 40 až 50 cm větší než je výška člověka. Stejně tak by ale neměla být ani příliš vysoko a ani příliš nízko nad zemí. Zejména nízká poloha není vhodná, protože můžete vdechovat prach a nečistoty.

 


Tvrdost, nosnost a materiál matrace


Hlavním je, aby matrace měla alespoň 15 cm na tloušťku. Ale jak je to s tvrdostí? Ta se odvíjí od vaší tělesné hmotnosti.


  • Vážíte-li do 70 kg, zvolte velmi měkkou variantu.

  • Pro osoby nad 150 kg naopak zvolte velice tvrdou variantu.


 

Z materiálů můžete vybírat latexové, pružinové i pěnové možnosti. Pokud budete chtít něco speciálního, tak si můžete zakoupit i sendvičovou nebo bio matraci. Rozhodující zde bude zajisté cena, ale také možné alergie, tvrdost a nosnost.

 pruhy na polštářích


Jaký rošt koupit?


Mezi nejprodávanější patří pevné rošty, což jsou lamelové a laťkové. Lamelové jsou pružnější a vhodné jsou pro pěnové a latexové matrace. Laťkové jsou naopak lepší pro pěnové či pružinové druhy. Ať už se rozhodnete jakkoli, tak vždy dbejte na to, aby mezery mezi lamelami byli minimálně 4 cm.

 

Zvolit si můžete i tzv. polohovací rošty, u kterých je možné si určit polohování hlavy. Jsou pochopitelně dražší, ale pokud se z postele díváte na televizi, tak pro vás bude zajisté výhodný. Motorové varianty tohoto roštu vás ale mohou stát i desítky tisíc korun.

Vyspěte se do růžova
3.8 (76%)5