Nejoblíbenější psí hračky

on

Ať máte doma neposedné štěně, psího puberťáka nebo aktivního seniora, všichni psi jsou po celý svůj život tak trochu děti. Jejich oblíbenou činností je tedy hra v různých formách. Ať už je váš mazlíček typický „gaučák“ nebo je to zapálený sportovec, nezapomínejte mu občas dopřát i obyčejnou přetahovanou nebo aportování. Tady je hitparáda psích hraček, které jsou úplnými novinkami nebo jsou už prověřené časem.
jack russel teriéři
Uzel je oblíbencem v mnoha psích domácnostem a dalo by se říct, že je to už zavedená stálice. Hračka je velmi jednoduchá – jedná se o lano s jedním nebo více uzly a střapatým koncem. Existuje v mnoha různých modifikacích, od malinkých uzlíčků pro ta nejmenší plemena, jako jsou například čivavy až po pořádně velké a tlusté uzly ze silného provazu.

Kromě velikosti můžete pro svého kámoše vybírat taky různé tvary, osmičky, lana s tenisákem na konci, se kterým se dá dobře házet, s okem na konci a podobně. A samozřejmě jsou k dostání taky v různých barvách.

Házedlo míčku je důmyslný vynález pro ty z nás, kteří tenisák hodí sotva pár metrů před sebe a psa máme u nohou, než stačíme mrknout. Na zahnuté, asi půl metru dlouhé tyči, podobné lžíci k nazouvání bot, je na konci mistička, do které se vkládá míček.

S házedlem tak dosáhnete vyšší rychlosti a také vzdálenosti hozeného míčku, takže se pes pořádně proběhne a vy si nenamůžete ramena. Je ale potřeba si pro hru vybrat dostatečně velký prostor, aby se vám nestalo, že trefíte náhodného běžce.
boxer s klackem
Pokud si chcete se svým psem taky zasportovat, pořiďte si měkké pěnovéfrisbee. To létá odlišně než klasický míček a psovi se tedy dobře chytá i ve vzduchu, ze země jde oproti tomu psím čumákem zvednout těžko. Létající talíř také létá pomaleji a v závislosti na poryvech větru mění svou dráhu, proto psy mnohem více baví ho honit a chytat. A když trochu natrénujete, můžete pak začít se sportovním Dog Frisbee.

Novinkou mezi hračkami pro psy je Puller! Jde o kruh z unikátního materiálu, který vyhovuje psím zubům a dásním a nepoškozuje je. Je velmi odolný, ale zároveň lehký, takže si ho pejsek může sám na procházku nosit, například na krku. Vyrábí se v různých velikostech podle velikosti psa, takže se nemusíte bát, že by jím váš malinký společník třeba proskočil.

A proč je to tedy tak žhavá novinka? S kruhem se mohou psi přetahovat, lze jím házet nebo ho využít jako výcvikovou pomůcku a také k různým psím sportům.

4.2/5 - (10 votes)