Kosmetika dělaná s láskou

on

Patříte k těm, kteří přemýšlí o tom, co přijde do kontaktu s jejich tělem a pokožkou? Velmi důležitou složkou každodenní péče je hlavně kosmetika, jejíž pečivý výběr je zde skutečně na místě. Mnoho žen prostě zajde do drogerie a vybere si kosmetiku dle svého typu pleti, případně pak sáhne po té, která je označena jako sensitive či extra care.
barevné kuličky
Vyzkouší jak voní, jakou má konzistenci a od jaké je značky. Nepřemýšlí však už o tom, jak byla kosmetika vyrobena, ze které země pochází, zda či byla testována na zvířatech. Mainstreamová kosmetika se obvykle skládá z tolika složek, které se přidávají v různých zemích a pod různými výrobci, že je často těžké rozšifrovat, že si vlastně na svoji pečlivě udržovanou tvář mažeme voňavou ropu.

Jak si ale vybrat lépe? Většina z nás očekává, že pokud sáhneme po kvalitní ručně vyráběné kosmetice, zřejmě se do konce měsíce už nenajíme, tak to ale ve skutečnosti vůbec není. Většina výrobců přírodní handmade kosmetiky je totiž cenově dostupná a navíc jí lze použít jen malé množství, aby došlo ke kýženému efektu.

A co je naprosto nespornou výhodou? Přesně vždy víme, kdy a kde byla kosmetika vyrobena, z jakých produktů a ze které země pochází. Výrobci přírodní kosmetiky se také vyhýbají testování na zvířatech a to jak celých produktů, což už je v EU zakázané, tak nepoužívají ani, na zvířatech testované, jednotlivé složky.

Přírodní kosmetika – jen pro lesany! To už také dávno neplatí. Naopak je handmade a kvalitní suroviny naprosto žhavým hitem. Která módní bloggerka ještě netestuje nějakou vegan friendly značku kosmetiky, je naprosto out. Kromě příznivých cen a mnoha nesporných výhod, které jsem zmínila už výše, lákají výrobci na sympatický design obalů. Podle těch lze snadno rozlišit jednotlivé značky, navíc oplývají milými názvy a dávají si záležet i na marketingové prezentaci.
žena v květinách
Pokud ještě váháte, zda sáhnout po přírodní, netestované, účinné a bezpečné kosmetice, zde je několik ověřených tipů, po čem sáhnout napoprvé.

Havlíkova Apotéka, BlueBerry Hill, české Botanico či britská značka Lush.

4/5 - (9 votes)