Kancelářské trable

Pokud jste někdy pracovali v nějaké kanceláři, ať už to byla kancelář na úřadě, v advokátní kanceláři nebo třeba někde ve firmě, tak jistě víte, že problémy s tiskárnami se objevují snad všude. Mnohdy vás dokáží takové problémky, na které byste se jinak podívali jen s úsměvem, rozčílit do běla, že byste nejraději všechno vyhodili z okna.
kreslená tiskárna na šedém podkladu

Nejhorší jsou snad tiskárny v situacích, kdy je jich opravdu třeba. Může klidně proběhnout celý den bez jediné obtíže, vše, co potřebujete vytisknout, krásně vyjede a to naprosto bez problémů, všechno je plné, náplně doplněné, nic neblbne ani nehlásí pochybné zprávy. Jestli máte i skenner, tak všechno se skenuje tak, jak má. No zkrátka učiněná pohoda. Jakmile ale dojde na lámání chleba a je nutné něco okamžitě a rychle vytisknout, oskenovat nebo poslat, tak se objeví najednou skryté vady, problémy s náplní a ještě k tomu všemu dojde papír – takový zákon schválnosti, kterému nejde nijak předejít.

Nejhorší jsou situace, kdy dojde náplň. To se pak můžete rozčilovat, jak jen chcete, ale jediné, co vám z tiskárny vyjede, je leda tak prázdný papír a varování na displeji tiskárny, že něco není v pořádku. Ti, kteří jsou na tyto situace zvyklí, si již do zásoby nakoupí pořádnou várku náplní, takže kdykoliv je třeba, jenom zasunou a jedou dál.
náplně seřazeny dle barev v tiskárně
Ovšem ti méně zkušení marně hledají a pátrají, práce se tak musí odložit na druhý den a to nikdo nerad vidí. Abyste těmto problémům předešli, určitě se vyplatí nakoupit do zásoby hned několikero náplní, protože nikdy nevíte, k jakému stavu tiskárny vlastně přijdete – jestli tam ještě něco zbylo nebo už je všechno pryč a nikdo nic neřekl. Podívejte se například zde na náplně a pořiďte si do zásoby hned pět. Buďte připraveni na každou situaci a mějte náplň vždy po ruce. Prevence a připravenost se vždycky vyplatí!

5/5 - (2 votes)