Centrála nebo solár?

Už jste se někdy na chatě nebo někde ve vašem jiném útulném bytě rozmýšleli nad volbou, jestli je vhodnější solární energie (panel) nebo elektrocentrála? Klidně to může být na chatě, kde je třeba pohánět elektřinou ledničku a nějaké ty světla, možná také ohřát vodu či něco více. Každopádně máte pořádné dilema, protože všechno má své pro a proti.

20190516_134224

Co kdybychom vám je tady pěkně rozepsali, alespoň částečně a minimálně ty, které se velice často řeší?

Solární panely jsou jistě kvalitní zdroje energie, jsou bezesporu i tiché (přeci jen, výroba elektřiny slunečním zářením toho hluku moc nevydá), jsou bez jistého zápachu, ale je tu velké ALE. Pokud si chcete instalovat solární panely, je třeba celá řada menších a větších úprav na samotné nemovitosti, je tam nutná instalace zásahem do nástavby. A je tu také jedna velká (logická) nevýhoda = závislost na slunci. Bez slunce si neohřeje v zimě ani čaj.

Kdežto elektrocentrály sice občas trošičku páchnou nebo mohou mít větší hmotnost, či mohou být i hlučné, o všem jsou perfektně použitelné za každého počasí, v zimě i v létě, když prší či je sucho, když fouká vítr, ba je tu i vichřice. Můžete je mít schované klidně třeba v garáži a budete naprosto v pohodě. Není třeba nikterak zasahovat do nemovitosti a nemusíte se bát dalších nákladů na jejich instalaci. Většina elektrocentrál je také lehoučce přenosná, takže to zvládne opravdu každý!

60kva-100kva - kopie

Stále nejste rozhodnuti? Tak co kdybychom vám při tom všem rozhodování trochu pomohli? Elektrocentrály Ostrava jsou ideálním řešením pro ty, kteří ještě nejsou pevně rozhodnuti a chtějí si alespoň jednu možnost „vyzkoušet“. U nás dostanete nejen dlouhodobý pronájem zařízení, ale zároveň budete mít přístup k celé řadě služeb, které jinde nenajdete, přeci jen takový servis se může vždycky hodit. A určitě je to mnohem lepší, než hned něco kupovat! A pokud se vám zalíbí, vždycky si můžete nějakou koupit přímo od nás!