Bydlení v centru města má také své mouchy

Možná jste právě nadšení, protože se vám podařilo koupit si pěkný byt někde v historickém centru města, takže bydlíte nejen v blízkosti staletých památek, ale hlavně také v jádru metropole, která je udržovaná, plná zeleně, a kde se neustále něco děje – kulturu tak máte na dosah ruky a stejně tak různé obchody a třeba i své zaměstnání. To může být skutečně výhra.

praktické bydlení

Ovšem pravda je, že takové bydlení může mít i lecjaké stinné stránky a ruch, který může člověku zprvu vyhovovat, ho později může rušit. Tím spíše, pokud některé z vašich oken vede do ulice a přímo na chodník, kudy proudí davy turistů, takže máte pod okny vysloveně živo. A něco takového může být občas i pěkně nepříjemné.

Možná tedy uvažujete nad tím, jak si v bytě zajistit více soukromí a vhodně odclonit pohledy zvědavých kolemjdoucích, a především se zbavit nikdy neutichajícího ruchu z ulice, třeba proto, abyste mohli v noci klidně spát.

Vhodným řešením v takové situaci by mohla být PŘEDOKENNÍ ROLETA, která významně tlumí hluk zvenčí a stejně tak dokonale pojistí vaše soukromí, což je přesně to, co právě ve vaší situaci hledáte. A skvělé je, že je možné ji dodatečně připevnit snad na všechny typy oken, protože díky přesnému zaměření padne na vaše okna jako ulitá. Ovšem vás bude pravděpodobně ještě více zajímat to, že její kvalitní pevné lamely dokonale těsní, takže je možné až stoprocentní zatemnění vašeho bytu a stejně skvělá zvuková izolace vašeho bytu – zatažená roleta tlumí venkovní hluk až o 30 decibelů.

růžové rolety

Ovšem jsou tu ještě další výhody, které pravděpodobně oceníte jako třeba to, že se zároveň jedná o skvělou ochranu před poškozením oken i vloupáním. A pokud bude zloděj volit mezi okny vybavenými takovýmito roletami a okny bez rolet, tak k vám na návštěvu rozhodně nezamíří. Nicméně jistě si užijete i úsporu nákladů na topení v zimě a ochranu před slunečním žárem v létě, kterou díky lepší izolaci oken spolu s roletami rovněž získáte.

4/5 - (15 votes)